GĦAŻLIET SPORTIVI NAZZJONALI EDIZZJONI 2014 : IMĦABBRA L-FINALISTI FIL-KATEGORIJI KOLLHA

Reference Number: PR143027, Press Release Issue Date: Dec 31, 2014
 
Il-Bord tal-Għażla fi ħdan il-Kumitat Organizattiv tal-Edizzjoni 2014 ta’ Sport Malta Awards – Għażliet Sportivi Nazzjonali ħabbar il-lista ufficjali tas-semi finalisti fil-kategoriji kollha .

Din l-għażla hija t-tieni fażi fil-process fejn bejn it-2 ta’ Jannar u d-9 ta’ Jannar 2015, ġurnalisti membri tal-Għaqda Ġurnalisti Sports jagħtu l-vot tagħhom sabiex jintgħażlu ħames finalisti f’kull kategorija.

Ir-rebbieħ f’kull kategorija jkun magħruf waqt votazzjoni live li għandha ssir waqt is-Serata ta’ Premjazzjoni fil-31 ta’ Jannar 2015.

B’kollox, sabiex jintgħażlu s-semi finalisti, il-Bord tal-Għażla wettaq process ta’skrutinju minn fost in-nominazzjonijiet li waslu għand il-Kumitat Organizattiv minn fost 32 assoċjazzjoni jew għaqda nazzjonali tal-isport flimkien ma’ oħrajn illi l-istess Bord deherlu li għar-riżultati miksuba fl-2014 kien jixirqilhom konsiderazzjoni u post fis-semi finali.

Is-semi finalisti kollha f’kull kategorija huma dawn :

Sportiv tas-Sena :

Baldacchino Noel  – Tiġrijiet taż-Żwiemel 
Buttigieg Shawn – ASMK     
Cassar Claudio – Eight Ball Pool  
Dingli Gianluca – Motor Sport   
Galea David  – Lotta    
Martin Steve – Boxing    
Mizzi Clayton – Motor Sport   
Moore Kevin – Atletika    
Vella Adam – Lotta     
Xuereb Nathan Lee – Sparar    
Zahra Daniel  – Kick Boxing   

Sportiva tas-Sena :

Abela Sue – Ten pin Bowling   
Aquilina Marie Claire – Ċikliżmu  
Attard Joanna – Ten pin Bowling  
Bezzina Eleonor – Sparar   
Bonello Spiteri Danika – Triathlon  
Camilleri Rebecca– Atletika   
Grech  Emma – Karate    
Pace Hannah – Triathlon    

Uffi1jal tas-Sena :

Camilleri Terry – Snooker   
Caruana Jesmond – Weightlifting  
Cassar Joe – Football    
Dalli Cyprian – Triathlon    
Degiorgio Vincent  – Pool   
Grima Alan  – Handball    
Portelli Saviour – Sparar    
Sultana  Paul – Basketball   
Zammit John – Ċikliżmu / BMX   
Zammit Pavia Joseph  – Table Football   

Kowċ  tas-Sena :

Bugeja Jimmy  – Sparar    
Caruana Michael  – Cricket   
Farrugia Sandro – Basketball   
Fleri Soler Jean Paul  - Ibburdjar  
Galea Dermot  – Triathlon   
Ghedin Pietro – Football    
Giordimaina Jesmond  – Weightlifting  
Harada Saho – Għawm Sinkronizzat  
Izzo Karl  – Waterpolo    
Neil Damien – Rugby    

Żagħżugħ tas-Sena :

Azzopardi Spiteri Gianluca – Sparar – indoor 
Borg Angelo – Table Football   
Galea Luke – Karate    
Giordimaina Gary – Lotta    
Magro Matthew – Ten pin Bowling  
Mifsud  Kieran – Weightlifting   
Muscat Scott – Pool    
Xuereb Nathan Lee – Sparar   


Żagħżugħa tas-Sena :

Azzopardi Claire– Ġinnastika   
Buttigieig Suzanne – Ġinnastika  
Dalli Peppijna – Ġinnastika   
Grillo Sana  - Ġinnastika    
Richard Janet – Atletika    
Xuereb Sara  – Ten pin Bowling   

Tim tas-Sena :

Basketball : Tim Nazzjonali Rġiel    
Bodybuilding IFBB : Ralph Decelis & Blanche Coppola  
Football : Tim Nazzjonali Rġiel     
Ibburdjar : Artie Crew - Rolex Middle Sea Race   
Motorsport : Ta’ Kalanċ Racing Team     
Pool : Tim Nazzjonali Over 50      
Powerboats : Team Chaudron      
Rugby : Tim Nazzjonali Rġiel     
Snooker : Tim tal-irġiel : Alex Borg u Duncan Bezzina 
Waterpolo : Tim Nazzjonali Rġiel